Lahodně s Ellou - džusy a smoothies

Ella Woodward, autorka bestselleru "Lahodně s Ellou" vydává svou v pořadí již třetí kuchařku. Tentokrát jde spíš o takovou mini kuchařka kapesního formátu. A i přestože je tato kniha oproti předchozím menší, najdete v ní opět spoustu báječných a zdravých receptů.


PROČ DŽUSY A SMOOTHIES?

Ella miluje smoothies, ráda připravuje různé džusy nebo šťávy a je to znát. Kdo ji sleduje na sociálních sítích ten ví, že tahle různobarevná "pitíčka" se na nich objevují opravdu každý den. Je to totiž skvělý způsob, jak do sebe během chvilky a snadno dostat obrovské množství ovoce a zeleniny. Příprava smoothies je navíc velmi jednoduchá, rychlá a pokud během dne nestíháte, můžete jimi klidně nahradit i jedno lehčí jídlo. Já osobně si smoothie připravuji nejčastěji ráno k snídani. Miluji kombinaci mraženého ovoce, čerstvé zeleniny a rostlinného mléka.


Kniha je rozdělena na smoothies recepty a na džusy. Největší rozdíl spočívá v tom, že smoothie jsou hustší, krémovější a obsahují dužinu použitých surovin, zatímco džusy jsou řídké, tekuté a byla z nich většina dužiny odstraněna. Proto vás smoothie více zasytí, obzvlášť když do nich navíc přidáte např. ovesné vločky.

VYBAVENÍ

Dobré smoothies připravíte i v běžném domácím mixéru. U tyčového mixéru si dávejte pozor na to, jaké suroviny recept obsahuje. Některé recepty totiž obsahují např. datle nebo mražené ovoce, které tyčovým mixérem tak dobře nerozmixujete. Džusy se naopak připravují pomocí odšťavňovače.


OŘECHOVÁ MLÉKA A MÁSLA

V receptech je uváděno také velké množství ořechových mlék a másel. Na začátku knihy je proto uvedena malá rekapitulace jejich přípravy, abyste si je případně mohli nachystat doma sami. Ve většině případů mají totiž domácí oproti těm kupovaným výraznější chuť, takže to rozhodně stojí za to. Pokud máte alergii na ořechy, nahrazujte ořechová másla pastou tahini (ze sezamových smínek) nebo máslem z dýňových semínek a ořechová mléka rýžovým nebo ovesným mlékem.


RECEPTY

Kuchařka obsahuje hlavně recepty na již zmiňované džusy a smoothies. Najdete v ní ovšem také pár receptů na jednoduché kaše, mé oblíbené matcha latte nebo chuťově dokonalé čokoládovo-oříškové mléko.


Recepty jsou velmi jednoduché, časově nenáročné na přípravu a zvládne je opravdu každý. Neobsahují žádné speciální ingredience ani přísady a všechny suroviny k jejich přípravě tak koupíte v každém supermarketu. U každého receptu pak najdete krátký úvod, seznam surovin a jednoduchý postup. Nesmí chybět ani nádherné a barevné fotografie, u kterých se vám budou sbíhat sliny.


HODNOCENÍ

Na tuhle mini kuchařku jsem se moc těšila. Smoothies si totiž připravuji často, ale poslední dobou mi dochází inspirace. Ella mě svými recepty opět nezklamala a já tak můžu dál zkoušet nové a nové kombinace. Nedávno jsem si domů pořídila i odšťavňovač a proto mám tu výhodu, že mohu vyzkoušet i její recepty na džusy. Je až neuvěřitelné, kolik různých receptů a kombinací se dá vykouzlit. Všem nadšencům a milovníkům džusů a smoothies knihu rozhodně doporučuji!

Kniha vyšla v nakladatelství OMEGA a zakoupit si ji můžete ZDE nebo v e-shopu Knihy Dobrovský.0 komentářů:

Okomentovat

 

Koupit kuchařku