Okurkový salát s mangem a černým sezamem

Ráda kombinuji ovoce a zeleninu dohromady. Nejlepší jsou na to saláty, kde můžete chutě krásně propojit. A protože jsem doma měla vekou zásobu manga, rozhodla jsem se připravit právě salát. Je jednoduchý a osvěžující. V receptu jsem použila černý sezam, ale můžete ho klidně nahradit i klasickými sezamovými semínky. Ty doporučuji před podáváním ještě lehce opražit.

Budeme potřebovat (na 2 porce):

 • 1/2 salátové okurky
 • 1 menší mango
 • 1 lžíce rýžového octa
 • černý sezam
 • sůl (dle potřeby)

Postup: Mango oloupeme a nakrájíme ho na kostičky. K mangu přidáme na kolečka nakrájenou okurku a rýžový ocet. Vše pořádně promícháme, naservírujeme na talíř a před podáváním salát posypeme sezamovými semínky.

Dobrou chuť :-)

4 komentářů:

 1. Vypadá to moc hezky, taky mám moc ráda kombinaci ovoce + zelenina :) a mango mám moc ráda, určitě ho zkusím, jen tedy nemám doma rýžový ocet, čím bys mi ho doporučila nahradit? :) Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm, rýžový ocet se asi nahradit nedá. Má takovou jemnou chuť a myslím si, že kdybys použila jakýkoliv jiný ocet, tak přebiješ chuť okurky a manga :-)

   Vymazat
  2. Aha :) a kde je možné ho koupit? Děkuju! Terka

   Vymazat
  3. Rýžový ocet seženeš určitě na internetu anebo jsem ho viděla i v některých prodejnách se zdravou výživou. Možná by ho mohli mít i ve velkých supermarketech jako Globus apod. :-)

   Vymazat

 

Koupit kuchařku