Ekologické lahve EQUA

Každý člověk na naší planetě spotřebuje 168 plastových lahví ročně. Zajímavé číslo, viďte? Ale proč Vám o tom vlastně píšu. Naše spotřeba balené vody zanechává v přírodě obrovské stopy, ačkoliv jsou okem na první pohled neviditelné. Znečišťujeme naše životní prostředí a plýtváme obrovským množstvím energie. Spousta lidí denně nakupuje balenou vodu ve velkém, i když jim doma z kohoutku teče voda stejné kvality. Nepřijde Vám to zbytečné? Mě tedy ano. A proto si myslím, že je na čase s tím něco udělat. Pokud už se nechcete dívat, jak svou zemi zahlcujeme odpadky a chcete se připojit k těm, kdo berou ohledy na přírodu, je právě teď ta správná chvíle. Ptáte se jak? To se dozvíte v dnešním článku.


Aby Vám ta pomoc přírodě šla snadněji, chtěla bych Vám představit ekologické lahve EQUA. Název vznikl spojením slov EKO (zkratky pro ekologický) a AQUA (latinsky voda). Lahve pocházejí z výrobního závodu ve slovinské Ljubljaně. Zde pracuje skupina mladých a kreativních lidí, kteří se zajímají o ekologii a aktivně se snaží přispět k čistějšímu životnímu prostředí. Toto přesvědčení vychází přímo z mentality Slovinců. Vždyť kdo byl ve Slovinsku, jistě si vzpomene na krásnou přírodu či nezapomenutelnou turistiku v Julských Alpách. Hlavními rysy lahví jsou atraktivní vzhled, živé barvy a kvalitní provedení. Splňují ty nejvyšší ekologické parametry, jsou přírodou snadno odbouratelné a hlavně – používat je můžete až 10 let.

Klasické plastové lahve vylučují do svého obsahu chemické látky zvané Bisfenol A neboli nám známé BPA. Čím déle je vaše láhev s vodou vystavena slunci, manipulaci a vzduchu, tím více BPA se do vody uvolní. S lahví EQUA se ale nemusíte ničeho bát. Je totiž vyrobena z materiálu Eastman Tritan, který škodlivý BPA neobsahuje. Lahve nezpůsobují ani žádné alergie a jsou proto vhodné i pro děti.


Lahev ale nemusíte plnit jen obyčejnou vodou. Je odolná vůči teplu a hravě ustojí i horké nápoje do 100 °C. Pokud tedy milujete teplý čaj, můžete si ho vychutnat stylově. A umývání? S tím si nelamte hlavu. Lahev odolá i působení čistících tablet a proto ji můžete jednoduše šoupnout do myčky.

EQUA se zkrátka stane Vaším originálním doplňkem, ať už vyrazíte kamkoliv. Skvěle padne do ruky a díky použitému materiálu je i velice lehká. Osobně se mi moc líbí praktické látkové poutko na ruku, se kterým se Vám lahev bude snadněji nosit.

Každá lahev EQUA má svůj osobitý styl a kouzlo. Na výběr je více než 18 designů o objemu 400 nebo 600 ml. A že je z čeho vybírat.

To se ostatně můžete přesvědčit i sami, pokud navštívíte stránky www.labeloo.cz. Kromě lahví zde najdete např. i termosky, termoobaly nebo praktické plátěné tašky.

Tak co, už jste si vybrali tu svou?

10 komentářů:

 1. Krásné, skvělý design, ne takové tuctové :) Já prozatím odolávám lahvím, ale přiznávám, že pokoukávám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten design je opravdu povedený a i když je to jen lahev, tak to je takový stylový doplněk :-)

   Vymazat
 2. Chceme si koupit s přítelem navzájem dvě takové k svátku! Jsem rothodně pro. :) Mají mnoho hezkých designů a stojí to za to. :) Srdečně zvu tebe i všechny tvé čtenářky ke mně na blog. Mimo jiné na giveaway o filtrační konvici Brita se třemi náplněmi a dvě vstupenky na veletrh ForGastro & Hotel. :)
  Giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně jděte do toho. Lahve jsou úžasné a dlouho vydrží :-) Na giveaway mrknu, děkuji :-)

   Vymazat
 3. Wow, moc se mi líbí :) Sama vím, že spotřebuji hodně plastových lahví.. Ne, že bych si kupovala balené vody, ale naopak si do nich liju vodu do školy nebo posilovny. Že se z nich uvolňují jakési svinstva vím, ale stále jsem se nějak neodhodlala proto s tím bojovat. A tato láhev vypadá lákavě :) Možná je na čase začít..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blíží se Vánoce, tak si ji určitě připiš na seznam dárků. Rozhodně se do ní vyplatí investovat. Hlavně je ekologická a vydrží ti spoustu let :-)

   Vymazat
 4. Ty jsou opravdu nádherné !
  Měla jsem filtrační láhev Bubble, která byla opravdu skvělá , bouhžel mi ji na výletě s kamarádkou někdo ukradl :(, o to víc mám ale důvod proč si přát tuhle :D !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jestli máš Instagram, můžeš se zúčastnit probíhající giveaway o tuhle lahev a třeba ji vyhraješ :-)

   Vymazat
 5. Ahoj, hezký článek :) Láhve jsou moc hezké, chtěla bych si jednu koupit, ale mám strach jestli netečou? Chtěla bych ji nosit normálně v kabelce nebo batohu. Nemáš s tím prosím zkušenost? :) díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, moc děkuji :-) Lahve opravdu netečou. Kolem hrdla je kvalitní těsnění, takže ji můžeš nosit klidně v kabelce a nic se nestane :-)

   Vymazat

 

Koupit kuchařku

mytaste.cz

myTaste.cz