Kapslový kávovar Bosch Tassimo CADDY

Vánoce se neúprosně blíží a všichni už pomalu začínáme s vymýšlením a nakupováním dárků. Již několik let vedou mezi vánočními dárky kapslové kávovary. I já doma jeden takový kávovar mám a protože vím, že vybrat si mezi tolika značkami a druhy není jednoduché, rozhodla jsem se, že vám o něm napíšu. Možná vám tak ulehčím rozhodování a nekonečné pročítání recenzí na internetu.

Bosch Tassimo CADDY je plně automatický kávovar vyrobený z kvalitního plastu a lesklé nerezové oceli. Kávovar používá inteligentní systém kapslí Tassimo, který jako jediný dokáže přečíst čárový kód z vložené kapsle. Na základě tohoto kódu automaticky nastaví množství vody, teplotu a dobu přípravy nápoje. Před přípravou už proto nemusíte nic složitě nastavovat. Jednoduše vložíte kapsli, stisknete tlačítko a kávovar se o vše postará.


Kávovar je vybaven velkou vyjímatelnou nádržkou na vodu o objemu 1 200 ml, která vystačí na přípravu několika nápojů najednou. Nemusíte tak po každém použití hlídat množství spotřebované vody. Moc se mi líbí, že nemusím čekat na ohřátí vody, jako to bývá u jiných kávovarů. Ohřívání je totiž řešeno průtokovým systémem a příprava nápoje začne téměř okamžitě. Kávovar tímto zároveň šetří i vodu a ohřeje jen tolik množství, kolik je potřeba na výrobu jednoho nápoje. Kávovar má i praktický LED ukazatel, díky kterému přesně víte, co přístroj právě dělá.Další vychytávkou jsou dva externí zásobníky na kapsle, které jsou součástí každého přístroje Tassimo CADDY. Zásobníky jednoduše připnete ze strany kávovaru a naplníte je kapslemi. Do jednoho zásobníku se vejde celkem 16 kapslí. Dohromady je možné ke kávovaru přidat až 8 zásobníků. Další skvělou věcí je vyjímatelný a výškově nastavitelný podstavec na hrnek nebo sklenici. Díky tomu můžete do kávovaru vložit různě vysoké nádoby podle typu nápoje, např. na latte, cappuccino nebo malé espresso.


Aby nedocházelo k přenosu chutí mezi přípravou jednotlivých nápojů, např. mezi čajem a kávou, provede kávovar po každém dokončení nápoje automatické parní čištění. Kávovar vás také sám upozorní, kdy ho máte odvápnit.

Jediná nevýhoda je ruční vyndávání použitých kapslí. U jiných kávovaru bývá malý kontejner, do kterého kapsle po dokončení nápoje spadnout. To mi u tohoto kávovaru chybí. Jinak jsem s kávovarem velmi spokojená. Je tichý, rychlý, spolehlivý a na kuchyňské lince nezabírá moc místa.

NÁPOJE

V kávovaru Tassimo CADDY nemusíte připravovat jen klasickou kávu. Zvládne připravit i skvělé cappuccino, horkou čokoládu nebo čaj. Všechny kapsle zakoupíte na www.tassimo.cz nebo v každém větším supermarketu.

Mezi mé oblíbené patří tradiční Jacobs Espresso. Většinou si ho dávám po ránu, když potřebuji "nakopnout". Je silné a má bohatou krémovou pěnu.


Odpolední pohodu si užívám s Jacobs Latte Macchiato. Balení obsahuje zvlášť kapsle pro mléčnou pěnu a samostatné kapsle s kávou. Vzhledem ke své laktózové intoleranci si ho dávám jen občas, protože obsahuje i sušené mléko.


No ve dnech, kdy mám chuť na něco opravdu sladkého, dávám si horkou čokoládu Milka nebo Oreo v tekuté podobě. Oba nápoje jsou sice plné cukru, ale na obalení nervů je to přesně to pravé. Občas přece není na škodu trochu si zamlsat :-)


Více informací o kávovaru Bosch Tassimo CADDY naleznete na http://www.bosch-home.com/cz/novinky/tassimo-caddy.html
 

Koupit kuchařku

mytaste.cz

myTaste.cz